Zpowiedź spotkania: 30 listopada – Wheelchairtrip – mistrzowie na kółkach !

30 listopada w Kinie Praha o godzinie 20:30 odbędzie się spotkanie z bohaterami! Z bohaterami, którzy nie pękają, gdy są trudności, którzy pokonują przeszkody, którym nie jest łatwo, lecz dokonują rzeczy o których inni tylko marzą. Przedstawiam Macka Kamińskiego, miłośnika natury, podróży, pasjonata gry w pokera, od niedawna rolnika zajmującego się uprawą ekologiczną oraz Michała Worocha grafika, designera, fotografa, montażystę. Razem tworzą zespól Wheel Chair Trip.

wheelchairtrip_0000

Słyszeliście o Nich?

Jeśli nie, musicie ich poznać!

 

Dwóch facetów, którym wózki inwalidzkie nie przeszkadzaj w eksploracji świata. Odbyli już wyprawy do Mongolii, do Indii, na Spitsbergen. W 2012 roku, VW busem objechali Europę a jakby mimochodem zahaczyli o Maroko – 17 tys km w 3 miesiące.

wheelchairtrip_0005

Wszystko to było jedynie wstępem do podróży jaką rozpoczęli w 2016. Trasa z samego południa Ameryki, z Ziemi Ognistej przez dwie Ameryki aż̇ na Alaskę, z Ushuaia w stronę̨ Prudhoe Bay na Alasce. Taka trasa to sprawdzian dla człowieka i maszyny. Tych dwóch przyjaciół podjęło wyzwanie. Przez dziewięć́ miesięcy poruszali się̨ Land Roverem Defenderem, do którego samodzielnie zaprojektowali i wykonali nieskończoną listę modyfikacji. Dzięki nim osoby niepełnosprawne mogły prowadzić auto, używać wyciągarki w razie zakopania się, gotować na biwaku a nawet spać w namiocie dachowym !!! Z początku, kiedy opowiadali o swoim planie, pukano się̨ w czoło. Pomimo wszystkich przeciwności ruszyli w podróż̇ życi i odwiedzili m.in. Argentynę, Chile, Boliwię, Peru, Kolumbię, Nikaraguę, Honduras, Gwatemalę oraz oczywiście Meksyk, USA i Kanadę.

wheelchairtrip_0006

Nie ominęły ich przygody! Na 4600 m n.p.m. zakopali się w szczerym polu i chodź była wyciągarka, nie było drzew. W Nikaragui zerwali pasek rozrządu co uniemożliwiało dalszą jazdę! W Peru dotarli do miasta nad Amazonką do którego nie prowadziła żadna droga.

wonda_p_08

Moi drodzy, zapraszam na spotkanie z tymi niezwykłymi chłopakami!

Marcin

 

Author: Marcin Gerc

Od blisko 20 lat trwa moja fascynacja podróżami poza utartymi szlakami. Do wypraw pcha mnie pragnienie znalezienie autentyczności i chęć ucieczki od rzeczywistości spreparowanej dla turystów. Wierzę, że podróże poszerzają horyzonty i pozwalają lepiej zrozumieć otaczający nas świat.

Share This Post On