Zpowiedź spotkania: 30 listopada – Wheelchairtrip – mistrzowie na kółkach !

30 listopada w Kinie Praha o godzinie 20:30 odbędzie się spotkanie z bohaterami! Z bohaterami, którzy nie pękają, gdy są trudności, którzy pokonują przeszkody, którym nie jest łatwo, lecz dokonują rzeczy o których inni tylko marzą. Przedstawiam Macka Kamińskiego, miłośnika natury, podróży, pasjonata gry w pokera, od niedawna rolnika zajmującego się uprawą ekologiczną oraz Michała Worocha grafika, designera, fotografa, montażystę. Razem tworzą zespól Wheel Chair Trip.

wheelchairtrip_0000

Słyszeliście o Nich?

Jeśli nie, musicie ich poznać!

 

Dwóch facetów, którym wózki inwalidzkie nie przeszkadzaj w eksploracji świata. Odbyli już wyprawy do Mongolii, do Indii, na Spitsbergen. W 2012 roku, VW busem objechali Europę a jakby mimochodem zahaczyli o Maroko – 17 tys km w 3 miesiące.

wheelchairtrip_0005

Wszystko to było jedynie wstępem do podróży jaką rozpoczęli w 2016. Trasa z samego południa Ameryki, z Ziemi Ognistej przez dwie Ameryki aż̇ na Alaskę, z Ushuaia w stronę̨ Prudhoe Bay na Alasce. Taka trasa to sprawdzian dla człowieka i maszyny. Tych dwóch przyjaciół podjęło wyzwanie. Przez dziewięć́ miesięcy poruszali się̨ Land Roverem Defenderem, do którego samodzielnie zaprojektowali i wykonali nieskończoną listę modyfikacji. Dzięki nim osoby niepełnosprawne mogły prowadzić auto, używać wyciągarki w razie zakopania się, gotować na biwaku a nawet spać w namiocie dachowym !!! Z początku, kiedy opowiadali o swoim planie, pukano się̨ w czoło. Pomimo wszystkich przeciwności ruszyli w podróż̇ życi i odwiedzili m.in. Argentynę, Chile, Boliwię, Peru, Kolumbię, Nikaraguę, Honduras, Gwatemalę oraz oczywiście Meksyk, USA i Kanadę.

wheelchairtrip_0006

Nie ominęły ich przygody! Na 4600 m n.p.m. zakopali się w szczerym polu i chodź była wyciągarka, nie było drzew. W Nikaragui zerwali pasek rozrządu co uniemożliwiało dalszą jazdę! W Peru dotarli do miasta nad Amazonką do którego nie prowadziła żadna droga.

wonda_p_08

Moi drodzy, zapraszam na spotkanie z tymi niezwykłymi chłopakami!

Marcin

 

Author: Marcin Gerc

Moja przygoda z off-roadem rozpoczęła się blisko 15 lat temu od zakupu Land Rovera Discovery. Wcześniej jako kibic byłem na jednym czy dwóch Wertepach, na wczasach jeździłem wypożyczonym Samurajem, a z kolegą udało nam się po klamki zakopać Vitarę na poligonie w Drawsku. Jednak to dopiero własny Land Rover rozpoczął prawdziwą przygodę. Przygodę, która wciągnęła mnie tak mocno, że każde wakacje staram się spędzać na terenowym wyjeździe, że nie wystarczały mi już samochody 4x4 i postanowiłem spróbować sił na motocyklu, a teraz naszło mnie jeszcze aby dzielić się pasją z innymi. Tak powstało Passion4travel.pl

Share This Post On