Zimbabwe-Botswana-RPA 2011

Termin: grudzień 2011, 10 dni

Cel wyprawy: Zimbabwe-Botswana-RPA

Grudniowe spotkanie z Afryką miało charakter wypoczynkowy , a jego off roadowy charakter polegał jedynie na tym, że po buszu przemieszczaliśmy się w toyotach 4×4, niestety tym razem nawet nie samodzielnie, a tylko z przewodnikiem za kierownicą. Niemniej jednak bliskie spotkania z jak najbardziej dziką afrykańską zwierzyną dostarczyło wielu wrażeń i ekscytujących momentów. Niecodziennie zdarza nam się widzieć polujące lwice, słonie żerujące nocą czy skradającego się w poszukiwaniu kolacji lamparta…

Trasa:

Przelot Warszawa-Amsterdam-Johannesburg. Pomiędzy dalszymi punktami w podróży – Viktoria Falls (Victoria Falls National Park)/Zimbabwe – Kasane (Chobe National Park)/Botswana –  Kwai River /Botswana – Kanana – Cape Town przemieszczaliśmy się awionetkami, w sumie po ulewach start w błocie tez jest dość ekstremalnym przeżyciem.

Organizator: Robert Górniak, na stałe (od 30 lat) mieszka w RPA,

Uczestnicy: Ewa i Mirek, Maciej z córką Kasią, Justyna, Zuzia i Marek, Robert

Author: Marcin Gerc

Od blisko 20 lat trwa moja fascynacja podróżami poza utartymi szlakami. Do wypraw pcha mnie pragnienie znalezienie autentyczności i chęć ucieczki od rzeczywistości spreparowanej dla turystów. Wierzę, że podróże poszerzają horyzonty i pozwalają lepiej zrozumieć otaczający nas świat.

Share This Post On