Toyota HZJ 78 Poland7 – wyprawówka totalna

IMG_9828

Oto kolejny samochód z którym warto się zapoznać. Jego właściciele – Jurek – przez wiele lat podróżował Land Roverem Discovery (tutaj i tutaj znajdziecie opisy Disco) i systematycznie zbierał doświadczenia aby ostatecznie zbudować wyprawówkę swoich marzeń. Z bazę posłużyła sławna bushtaxi czyli Toyota HZJ 78 w swojej najnowszej odsłonie. Oto film oraz galeria zdjęć przedstawiające konstrukcje przemyślaną w najdrobniejszych szczegółach.

Bardzo dokładnie przemyślana i precyzyjnie wykonana wyprawówka na bazie Toyoty HZJ 78.

Przeglądając galerię zdjęć warto zwrócić uwagę na kilka elementów, których nie poruszyliśmy w filmie. Przemyślny schowek pod nogami pasażera, obrotowy fotel, stalowe linki rozpięte wewnątrz pojazdu które służą jako sznurek do suszenia bieliznyJ, praktyczna półkę na desce rozdzielczej czy w końcu specjalną szynę zapożyczoną z camperów do rozpięcia zadaszenia zewnętrznego. Ten samochód jest pełen takich małych acz istotnych patentów.

Uważni obserwatorzy zauważą kilka elementów zapożyczonych z LR:) jak widać te dwie marki mogą koegzystować.

Text, photo i video: Marcin Gerc

avatar

Author: Marcin Gerc

Moja przygoda z off-roadem rozpoczęła się blisko 15 lat temu od zakupu Land Rovera Discovery. Wcześniej jako kibic byłem na jednym czy dwóch Wertepach, na wczasach jeździłem wypożyczonym Samurajem, a z kolegą udało nam się po klamki zakopać Vitarę na poligonie w Drawsku. Jednak to dopiero własny Land Rover rozpoczął prawdziwą przygodę. Przygodę, która wciągnęła mnie tak mocno, że każde wakacje staram się spędzać na terenowym wyjeździe, że nie wystarczały mi już samochody 4x4 i postanowiłem spróbować sił na motocyklu, a teraz naszło mnie jeszcze aby dzielić się pasją z innymi. Tak powstało Passion4travel.pl

Share This Post On

Komentarze

 1. avatar Michał pisze:

  Materiał pierwsza klasa!
  Jak bedziemy budowac auto lub motor to sie chyba skonsultujemy z p. Jurkiem. Samochod przemyslany wzorowo, az po rejestracje 🙂
  Czekam na nowe kolejne materialy!
  M.

 2. avatar Andrzej pisze:

  Czołem,
  Z wielkim zainteresowaniem obejrzałem wyprawową Toyotę HZJ 78 pana Jurka.
  Sam mam akurat HZJ 79 i obmyślam plany na jej przygotowanie.
  Może mógłbym jakoś się skontaktować z p.Jurkiem np.w sprawie czujników i wskaźnkików VDO,które zauważyłem w jego samochodzie,no i wielu innych fajnych pomysłów.
  pozdrawiam
  Andrzej

 3. avatar perez pisze:

  Naprawdę przemyślana wyprawówka. Tylko pogratulować Właścicielowi.