Szczegółowe mapy Rosji i innych krajów!

Screen-shot-2011-05-16-at-8.47.50-PM

Zastanawialiście się kiedyś skąd zdobyć dokładne mapy terenów jakie planujecie odwiedzić? Ja stanąłem przed takim problem planując kolejny wyjazd do Rosji. Oczywiście można odwiedzić sklep podróżnika w Warszawie albo zajrzeć do księgarni roadbook.pl. Wszystko to fajne ale w obu tych miejscach dostaniecie raczej ogólne mapy całego kraju (no ewentualnie w kilku częściach). Często to wystarcza, czasem jednak poszukujemy czegoś dokładniejszego.

Mapy w skali 1:2.5 czy 1:4 mln to jednak zdecydowanie za mało aby rozplanować trasę „poza utartymi szlakami”. Zaciągając języka to tu, to tam trafiłem na stronę http://poehali.org/ . I tu olśnienie! Na stronie znajdziecie mapy w skali nawet 1:50 tyś. To są rosyjskie mapy sztabowe przygotowywane na wypadek konfliktów zbrojnych. Obejmują praktycznie całą Europę, Azję, Afrykę i Amerykę oczywiście nie każdy skrawek lądu zobrazowany jest z identyczną szczegółowością jednakże nawet najmniej szczegółowe mapy 1:1 mln są bardzo wygodne w planowaniu podróży w DOWOLNY zakątek naszego świata.

Mapy można pobrać za darmo w formacie .gif oraz .map. A co najfajniejsze strona jest zrobiona także w języku angielskim, który teraz jest jednak bardziej zrozumiały niż rosyjski.

 

Author: Marcin Gerc

Moja przygoda z off-roadem rozpoczęła się blisko 15 lat temu od zakupu Land Rovera Discovery. Wcześniej jako kibic byłem na jednym czy dwóch Wertepach, na wczasach jeździłem wypożyczonym Samurajem, a z kolegą udało nam się po klamki zakopać Vitarę na poligonie w Drawsku. Jednak to dopiero własny Land Rover rozpoczął prawdziwą przygodę. Przygodę, która wciągnęła mnie tak mocno, że każde wakacje staram się spędzać na terenowym wyjeździe, że nie wystarczały mi już samochody 4x4 i postanowiłem spróbować sił na motocyklu, a teraz naszło mnie jeszcze aby dzielić się pasją z innymi. Tak powstało Passion4travel.pl

Share This Post On