Spotkanie Podróżników – 14 grudnia 2011 Azja Środkowa


Moi drodzy, 14 grudnia o godz. 20:00 (Klub Balsam, Racławicka 99, Warszawa Forty Mokotów) zapraszam na naprawdę wyjątkowe spotkanie Passion4Travel.pl. Będzie to pierwsza rocznica naszych spotkań, zbliżająca się Gwiazdka oraz przede wszystkim nasi Goście!

We dwóch przejechali 10 tysięcy kilometrów przez Azję Środkową. Odwiedzili Turkmenistan, Uzbekistan, Kirgistan, Kazachstan i Rosję. Jechali prawie trzy miesiące na dwóch indyjskich motocyklach marki Bullet Enfield. Nie śpieszyli się, ponieważ ich pomysłem na azjatycką podróż „Szlakiem stepowych Chanatów” były przede wszystkim kontakty z ludźmi – Turkmenami, Uzbekami, Kirgizami, Kazachami, Rosjanami, a także spotykanymi w wielu częściach Azji Środkowej – Polakami. Swoją podróż odbyli w lecie w roku 1999, kiedy nowe państwowości Azji Centralnej ciągle szukały swej tożsamości.

O takiej właśnie podróży opowiedzą prof. Krzysztof Dębnicki i red. Krzysztof Renik

Prof. Krzysztof Dębnicki – orientalista i dyplomata. W latach 90 był dyplomatą w New Delhi w Indiach, następnie po roku 2000 przez cztery lata ambasadorem Polski w Ułan Bator w Mongolii a następnie w Islamabadzie w Pakistanie w latach 2007 – 2010. Autor książek o Indiach i Nepalu. Wykładowca Collegium Civitas w Warszawie oraz Uniwersytetu Warszawskiego.

Red. Krzysztof Renik – antropolog kultury i dziennikarz. Prowadził badania nad teatrem indyjskim w latach 80-tych i nad widowiskami buddyjskimi w Himalajach w lat 90-tych. Był także korespondentem Polskiego Radia w Azji Południowej w okresie 2007-2011. Autor książek o teatrze indyjskim, a także o odrodzeniu życia religijnego w byłym Związku Sowieckim. Pracuje w Polskim Radiu.

Jak sami widzicie będzie to wspaniała okazja aby zadać wszelkie pytania dotyczące Azji. Będziemy mieli przyjemność rozmawiać z prawdziwymi specjalistami.

Author: Marcin Gerc

Moja przygoda z off-roadem rozpoczęła się blisko 15 lat temu od zakupu Land Rovera Discovery. Wcześniej jako kibic byłem na jednym czy dwóch Wertepach, na wczasach jeździłem wypożyczonym Samurajem, a z kolegą udało nam się po klamki zakopać Vitarę na poligonie w Drawsku. Jednak to dopiero własny Land Rover rozpoczął prawdziwą przygodę. Przygodę, która wciągnęła mnie tak mocno, że każde wakacje staram się spędzać na terenowym wyjeździe, że nie wystarczały mi już samochody 4x4 i postanowiłem spróbować sił na motocyklu, a teraz naszło mnie jeszcze aby dzielić się pasją z innymi. Tak powstało Passion4travel.pl

Share This Post On