Spotkanie 26.10 – Look around the Globe – z Ziemi Ognistej na Alaskę ! 

 

DSC01332

Zapraszam 26 października do Kina Praha, jak zwykle na godzinę 20:30. Tym razem spotykamy się z Martą i Łukaszem, którzy na BMW F800 GS przemierzyli obie Ameryki od bieguna do bieguna. Od najbardziej na południe wysuniętego punktu kontynentu tj. Ziemi Ognistej aż do jednego z najdalej wysuniętego na północ punktu Alaski. Prawie 60 000 km w 8 miesięcy.

 IMG_2793

Pustynia wpadająca do oceanu, wysokie góry, jazda nad przepaścią, dżungla, wulkany, tajga, tundra, salary i pełen zakres temperatur, lodowce, wodospady, śnieg, deszcz, burza, silny wiatr, błękitny lazur jezior, oceanów czy mórz, czarne chmury komarów na Alasce – to tylko nieliczne rzeczy, które zobaczyli Marta i Łukasz.

IMG_1216

Jak sami mówią „podczas wyjazdu do Azji Centralnej wpadliśmy na pomysł, by wyruszyć za ocean i sprawdzić co oznacza prawdziwa przygoda. Wiązało się to z wieloma wyrzeczeniami i zmianami w naszym życiu. Jednak chęć odkrycia Ameryk była tak silna, że zaryzykowaliśmy udowadniając jednocześnie sobie i otoczeniu jak wielką siłę mają marzenia.

Podczas naszej podróży delektowaliśmy się głównie naturą, unikaliśmy dużych aglomeracji i popularnych miejsc, jednak będąc w USA nie sposób ominąć miejsca tak kultowe jak San Francisco, Los Angeles czy NY. To były jednak wyjątki.

IMG_2569

Przygody?

Goniąca nas burza na 4000 m n.p.m. i ucieczka do miasteczka, które mijaliśmy 100 km wcześniej; noc spędzoną w namiocie na takiej wysokości na granicy dwóch państw – Argentyny i Chile. Noce spędzone ze zwierzętami, które wcześniej budziły strach Marty – skorpiony, jaszczurki czy pająki. Wiemy już, że nad fobią można pracować, najlepiej w momencie, kiedy innego wyjścia nie ma.”

 

Gorąco zapraszamy,

Marta z Łukaszem oraz Marcin Gerc

 

Bilety w cenie 15 zł dostępne w kasie kina przed pokazem.

 

 

Author: Marcin Gerc

Od blisko 20 lat trwa moja fascynacja podróżami poza utartymi szlakami. Do wypraw pcha mnie pragnienie znalezienie autentyczności i chęć ucieczki od rzeczywistości spreparowanej dla turystów. Wierzę, że podróże poszerzają horyzonty i pozwalają lepiej zrozumieć otaczający nas świat.

Share This Post On