Spotkanie 23 lutego 2017 – PoDrodze – Maluchem przez Azję

P7041111

Nadszedł czas, by usiąść wygodnie w kinowym fotelu i delektować się soczystymi obrazami z wypraw do najdalszych zakątków świata. Spotykamy się jak zawsze o godzinie 20:30 w warszawskim Kinie Praha. Podczas najbliższego spotkania 23 lutego ponownie naszym gościem  będzie Arkady Fiedler, który rok temu opowiadał o swojej wyprawie Maluchem przez Afrykę.

P7241377
Tym razem wspólnie przeżyjemy historię pełnej przygód podróży Arkadego Maluchem przez Azję.

W czerwcu 2016 roku podróżnik wyruszył polskim Maluchem spod poznańskiego Puszczykowa do Władywostoku. Pokonał ponad 22 000 km, odwiedzając 12 krajów: Słowację, Węgry, Serbię, Bułgarię, Turcję, Gruzję, Azerbejdżan, Kazachstan, Kirgistan, Tadżykistan, Mongolię i Rosję. Zmagając się m.in. z wysokim górami w Kirgistanie i Tadżykistanie, przemierzył Trakt Pamirski. Po drodze spotykał wielu barwnych i ciekawych ludzi, dla których Maluch stał się wielką sensacją, wzbudzając zainteresowanie, gdziekolwiek się pokazał.

P7300038
Arkady Paweł Fiedler, pasjonat podróży samochodowych, producent filmów podróżniczych, fotograf i wnuk wybitnego pisarza i podróżnika.

Po 11 latach rzucił karierę korporacyjną, aby oddać się pasji odkrywania świata i kultywowania tradycji podróżniczych Fiedlerów. Pomysłodawca i organizator projektów filmowo-podróżniczych: PoDrodze (2009 r.), Maluchem wzdłuż granic Polski (2014 r.), Maluchem przez Azję (2016 r.) oraz Maluchem przez Afrykę, który został nominowany do prestiżowej nagrody TRAVELERY National Geographic.

 

Author: Marcin Gerc

Moja przygoda z off-roadem rozpoczęła się blisko 15 lat temu od zakupu Land Rovera Discovery. Wcześniej jako kibic byłem na jednym czy dwóch Wertepach, na wczasach jeździłem wypożyczonym Samurajem, a z kolegą udało nam się po klamki zakopać Vitarę na poligonie w Drawsku. Jednak to dopiero własny Land Rover rozpoczął prawdziwą przygodę. Przygodę, która wciągnęła mnie tak mocno, że każde wakacje staram się spędzać na terenowym wyjeździe, że nie wystarczały mi już samochody 4x4 i postanowiłem spróbować sił na motocyklu, a teraz naszło mnie jeszcze aby dzielić się pasją z innymi. Tak powstało Passion4travel.pl

Share This Post On