Spotkanie 23 listopada 2016 – Orlice w Kinie Praha

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

23 listopada, wyjątkowo w środę, o godzinie 20:30 kolejne spotkanie podróżnicze Passion4travel.pl. Gwarantuję że będzie piękne! Pięknie bo spotkanie z uczestniczkami kobiecej wyprawy w Himalaje organizowanej przez Aleksandrę Trzaskowską.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ola na motocyklach podróżuje od zawsze. Na koncie ma wyprawy do Afryki, Ameryki Południowej, Azji Centralnej czy na Bliski Wschód. W Himalajach, gdzie była wielokrotnie udało jej się wjechać na przełącz Marsimik La, położoną na wysokości blisko 6 tyś m.n.p.m.

Już samo zdobywanie Himalajów motocyklem jest pomysłem odważnym, ale tym razem wyprawa o której posłuchamy była szczególnie niezwykła – przygotowywana przez kobiety i dla kobiet. Żadnych facetów. Tylko płeć piękna. Same Orlice.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dziewczyny poruszały się klasycznymi motocyklami Royal Enfield Bullet 500. Przejechały przez kilkanaście przełęczy położonych na wysokościach powyżej czterech i pięciu tysięcy metrów nad poziomem morza (w tym przez trzy najwyższe dostępne dla ruchu kołowego).  Odwiedziły stolicę Ladaku – Leh, słynne jezioro Pangong Tso oraz Tso Moriri. W Dolinie Nubry pokonały wydmy najwyżej położonej pustyni świata. W Spiti i Lahaul musiały przejechać przez liczne strumienie przelewające się przez położne na półkach skalnych drogi. Kilka razy utknęły na trasie przez osuwiska ziemi i błota. Z uśmiechem na ustach, bez marudzenia, pomagając sobie nawzajem, pokonywały każdą przeszkodę, czym wprawiały w osłupienie innych motocyklistów.

Co ważne oprócz zabawy i poznawania nowych miejsc, cały czas trwał również orlicowa akcja charytatywna na rzecz fundacji Ewy Błaszczyk „Akogo” i kliniki „Budzik”.

A to jeszcze nie wszystko !!!

Podczas naszego spotkania, na wielkim kinowym ekranie będzie miała miejsce premiera filmu jaki powstał w Himalajach.

Zapraszamy gorąco.

Ola i Marcin

 

Do kina, jak to do kina obowiązują bilety. Cena 15 zł. Do nabycia przed pokazem.
Prosimy aby przybyć odpowiednio wcześniej.

img_4579

 

Author: Marcin Gerc

Moja przygoda z off-roadem rozpoczęła się blisko 15 lat temu od zakupu Land Rovera Discovery. Wcześniej jako kibic byłem na jednym czy dwóch Wertepach, na wczasach jeździłem wypożyczonym Samurajem, a z kolegą udało nam się po klamki zakopać Vitarę na poligonie w Drawsku. Jednak to dopiero własny Land Rover rozpoczął prawdziwą przygodę. Przygodę, która wciągnęła mnie tak mocno, że każde wakacje staram się spędzać na terenowym wyjeździe, że nie wystarczały mi już samochody 4x4 i postanowiłem spróbować sił na motocyklu, a teraz naszło mnie jeszcze aby dzielić się pasją z innymi. Tak powstało Passion4travel.pl

Share This Post On