Spotkanie 23 listopada 2016 – Orlice w Kinie Praha

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

23 listopada, wyjątkowo w środę, o godzinie 20:30 kolejne spotkanie podróżnicze Passion4travel.pl. Gwarantuję że będzie piękne! Pięknie bo spotkanie z uczestniczkami kobiecej wyprawy w Himalaje organizowanej przez Aleksandrę Trzaskowską.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ola na motocyklach podróżuje od zawsze. Na koncie ma wyprawy do Afryki, Ameryki Południowej, Azji Centralnej czy na Bliski Wschód. W Himalajach, gdzie była wielokrotnie udało jej się wjechać na przełącz Marsimik La, położoną na wysokości blisko 6 tyś m.n.p.m.

Już samo zdobywanie Himalajów motocyklem jest pomysłem odważnym, ale tym razem wyprawa o której posłuchamy była szczególnie niezwykła – przygotowywana przez kobiety i dla kobiet. Żadnych facetów. Tylko płeć piękna. Same Orlice.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dziewczyny poruszały się klasycznymi motocyklami Royal Enfield Bullet 500. Przejechały przez kilkanaście przełęczy położonych na wysokościach powyżej czterech i pięciu tysięcy metrów nad poziomem morza (w tym przez trzy najwyższe dostępne dla ruchu kołowego).  Odwiedziły stolicę Ladaku – Leh, słynne jezioro Pangong Tso oraz Tso Moriri. W Dolinie Nubry pokonały wydmy najwyżej położonej pustyni świata. W Spiti i Lahaul musiały przejechać przez liczne strumienie przelewające się przez położne na półkach skalnych drogi. Kilka razy utknęły na trasie przez osuwiska ziemi i błota. Z uśmiechem na ustach, bez marudzenia, pomagając sobie nawzajem, pokonywały każdą przeszkodę, czym wprawiały w osłupienie innych motocyklistów.

Co ważne oprócz zabawy i poznawania nowych miejsc, cały czas trwał również orlicowa akcja charytatywna na rzecz fundacji Ewy Błaszczyk „Akogo” i kliniki „Budzik”.

A to jeszcze nie wszystko !!!

Podczas naszego spotkania, na wielkim kinowym ekranie będzie miała miejsce premiera filmu jaki powstał w Himalajach.

Zapraszamy gorąco.

Ola i Marcin

 

Do kina, jak to do kina obowiązują bilety. Cena 15 zł. Do nabycia przed pokazem.
Prosimy aby przybyć odpowiednio wcześniej.

img_4579

 

Author: Marcin Gerc

Od blisko 20 lat trwa moja fascynacja podróżami poza utartymi szlakami. Do wypraw pcha mnie pragnienie znalezienie autentyczności i chęć ucieczki od rzeczywistości spreparowanej dla turystów. Wierzę, że podróże poszerzają horyzonty i pozwalają lepiej zrozumieć otaczający nas świat.

Share This Post On