Spotkanie 21.09. 2017 – Andy, Kamczatka i Polska w opowieściach Krystiana Bielatowicza

[pl] Wykopaliska archeologiczne w Peru prowadzone przez Osrodek Badan Prekolumbijskich Uniwersytetu Warszawskiego. Projekt Condesuyos N/z Stanowisko Culcunche na ok. 4300 m n.p.m. Na drugim planie widac wulkan Coropuna - swieta gora Inkow (6425 m n.p.m.). Prace archeologow prowadzone sa pod kierownictwem prof. Mariusza Ziolkowskiego, czlonka "The Explorers Club". Peru 2007. ©Krystian Bielatowicz/National Geographic Polska [en] The Andes. Polish archaeological discoveries in Peru. Project Condesuyos. Archaeological site of Culcunche - 4300 meters above sea level. Peru 2007. ©Krystian Bielatowicz/National Geographic Polska

Nadszedł czas, by usiąść wygodnie w kinowym fotelu i delektować się soczystymi obrazami z wypraw do najdalszych zakątków świata. 21 września o godz. 20:30 zapraszamy na spotkanie z Krystianem Bielatowiczem – fotografem, filmowcem, podróżnikiem i redaktorem Szerokiego Kadru.

Kamchatka Wildlife Project.

Kamchatka Wildlife Project.

Autor opowie o swoich podróżach do Peru, Meksyku, Gwatemali oraz na Kamczatkę. Realizując projekty długoterminowe, pracował nad fotoreportażem dla National Geographic o Inkach i polskich wykopaliskach w Andach. Zbierał materiały do książek o Majach i innych kulturach Ameryki Środkowej, a także filmował niedźwiedzie nad Jeziorem Kurylskim w Rosjii. Na naszym spotkaniu nie zabraknie opowieści o podróżach po Polsce. Zaprezentujemy też zwiastun dokumentu o słowiańskich ceremoniach i rytuałach, a także pierwszy egzemplarz książki fotograficznej  o pienińskich pasterzach.

***

Wyprawa fotograficzno-szamanska do Meksyku, Gwatemali i Belize w 2017 roku.

Wyprawa fotograficzno-szamanska do Meksyku, Gwatemali i Belize w 2017 roku.

Krystian Bielatowicz – fotograf, filmowiec, archeolog i tata trójki wspaniałych dzieci. Specjalizuje się w dokumencie fotograficznym i filmowym. Redaktor portalu Szeroki Kadr przez wielu postrzegany jako najlepszy serwis o fotografii w Polsce. Realizując różne projekty, stworzył tam bazę ponad stu wywiadów z najwybitniejszymi polskimi fotografami. Wykładowca Akademii Nikona, ekspert z zakresu fotoreportażu, filmu, fotoekspedycji i street photo. Zasiadał w jury konkursu Grand Press Photo w 2014 i 2015 roku oraz w Ogólnopolskim Konkursie fotograficznym „Fotomaraton 2015 Szczecin”. Swoje prace prezentował na wystawach w Polsce, Nowym Jorku i Peru. Jego materiały były publikowane m.in. w National Geographic, Polityce, Newsweeku, Dużym Formacie. Zapraszamy na autorskie strony Krystiana Bielatowicza:  www.bielatowicz.comwww.minidoc.pl

Author: Marcin Gerc

Od blisko 20 lat trwa moja fascynacja podróżami poza utartymi szlakami. Do wypraw pcha mnie pragnienie znalezienie autentyczności i chęć ucieczki od rzeczywistości spreparowanej dla turystów. Wierzę, że podróże poszerzają horyzonty i pozwalają lepiej zrozumieć otaczający nas świat.

Share This Post On