Sportsmobile. Terenowy camper po Amerykańsku.

 UAV_02bike_lg

Gdybym kiedyś musiał wybrać terenowego campera i gdybym nie musiał się zbytnio przejmować kosztami to zdecydował bym się na którąś konwersję oferowaną przez założoną 52 lata temu amerykańską firmę Sportsmobile.

Specjaliści z Stanów ze zwykłego Vana roiąi pełnokrwistą terenówkę na sztywnych mostach Dana, z napędem 4×4 i reduktorem. Do tego oczywiście wszelkie terenowe gadgety jakie można sobie wymyślić – zderzaki, progi, wyciągarki, bagażniki.

intro-picture06 We wnętrzu to co powinno być w kamperze – lodówka, prysznic, kuchnia. Generalnie cała konstrukcja powstaje na indywidualne zamówienie więc każdy egzemplarz jest niepowtarzalny. Podobno jeden z klientów zażyczył sobie nawet dziurę w podłodze aby móc łowić w przeręblu ! Czyli klient nasz pan.


 

www.sportsmobile.com

 

Author: Marcin Gerc

Od blisko 20 lat trwa moja fascynacja podróżami poza utartymi szlakami. Do wypraw pcha mnie pragnienie znalezienie autentyczności i chęć ucieczki od rzeczywistości spreparowanej dla turystów. Wierzę, że podróże poszerzają horyzonty i pozwalają lepiej zrozumieć otaczający nas świat.

Share This Post On