Sportsmobile. Terenowy camper po Amerykańsku.

 UAV_02bike_lg

Gdybym kiedyś musiał wybrać terenowego campera i gdybym nie musiał się zbytnio przejmować kosztami to zdecydował bym się na którąś konwersję oferowaną przez założoną 52 lata temu amerykańską firmę Sportsmobile.

Specjaliści z Stanów ze zwykłego Vana roiąi pełnokrwistą terenówkę na sztywnych mostach Dana, z napędem 4×4 i reduktorem. Do tego oczywiście wszelkie terenowe gadgety jakie można sobie wymyślić – zderzaki, progi, wyciągarki, bagażniki.

intro-picture06 We wnętrzu to co powinno być w kamperze – lodówka, prysznic, kuchnia. Generalnie cała konstrukcja powstaje na indywidualne zamówienie więc każdy egzemplarz jest niepowtarzalny. Podobno jeden z klientów zażyczył sobie nawet dziurę w podłodze aby móc łowić w przeręblu ! Czyli klient nasz pan.


 

www.sportsmobile.com

 

Author: Marcin Gerc

Moja przygoda z off-roadem rozpoczęła się blisko 15 lat temu od zakupu Land Rovera Discovery. Wcześniej jako kibic byłem na jednym czy dwóch Wertepach, na wczasach jeździłem wypożyczonym Samurajem, a z kolegą udało nam się po klamki zakopać Vitarę na poligonie w Drawsku. Jednak to dopiero własny Land Rover rozpoczął prawdziwą przygodę. Przygodę, która wciągnęła mnie tak mocno, że każde wakacje staram się spędzać na terenowym wyjeździe, że nie wystarczały mi już samochody 4x4 i postanowiłem spróbować sił na motocyklu, a teraz naszło mnie jeszcze aby dzielić się pasją z innymi. Tak powstało Passion4travel.pl

Share This Post On