Sahara – sahara-overland.com

Kolejna miejsce którego nie można ominąć planując (lub choćby mażąc o…) podróż do Północnej Afryki. Www.sahara-overland.com prowadzona prze Chrisa Scotta jest podstawowym miejsce gdzie należy szukać informacji o krajach znajdujących się szeroko rozumianej Saharze.

W dwóch słowach, Chris Scott to żywa legenda saharyjskich podróży, zaczynał w 1982 roku, w 1997 to On stworzył określenie ‚adventure motorcycling’, przez 30 lat przemierzył północną Afrykę niezliczoną ilość razy. Na motocyklu, w samochodzie terenowym, osobowym, ciężarówką, wielbłądem… co tu dużo pisać – facet jest chyba najlepszym specjalistą od Sahary na świecie (co doceniło BBC czy SAS). Chris Scott jest także autorem kilkunastu książek poświęconych podróżowaniu w tym Sahara Overland, Overlander’s Handbook oraz Adventure Motorcycling Handbook.

Dla nas – podróżników – najcenniejsze są aktualne informacje jakie na bieżąco publikowane są na jego stronie. Konieczne trzeba ją znać!

Author: Marcin Gerc

Od blisko 20 lat trwa moja fascynacja podróżami poza utartymi szlakami. Do wypraw pcha mnie pragnienie znalezienie autentyczności i chęć ucieczki od rzeczywistości spreparowanej dla turystów. Wierzę, że podróże poszerzają horyzonty i pozwalają lepiej zrozumieć otaczający nas świat.

Share This Post On