Sahara – sahara-overland.com

Kolejna miejsce którego nie można ominąć planując (lub choćby mażąc o…) podróż do Północnej Afryki. Www.sahara-overland.com prowadzona prze Chrisa Scotta jest podstawowym miejsce gdzie należy szukać informacji o krajach znajdujących się szeroko rozumianej Saharze.

W dwóch słowach, Chris Scott to żywa legenda saharyjskich podróży, zaczynał w 1982 roku, w 1997 to On stworzył określenie ‚adventure motorcycling’, przez 30 lat przemierzył północną Afrykę niezliczoną ilość razy. Na motocyklu, w samochodzie terenowym, osobowym, ciężarówką, wielbłądem… co tu dużo pisać – facet jest chyba najlepszym specjalistą od Sahary na świecie (co doceniło BBC czy SAS). Chris Scott jest także autorem kilkunastu książek poświęconych podróżowaniu w tym Sahara Overland, Overlander’s Handbook oraz Adventure Motorcycling Handbook.

Dla nas – podróżników – najcenniejsze są aktualne informacje jakie na bieżąco publikowane są na jego stronie. Konieczne trzeba ją znać!

Author: Marcin Gerc

Moja przygoda z off-roadem rozpoczęła się blisko 15 lat temu od zakupu Land Rovera Discovery. Wcześniej jako kibic byłem na jednym czy dwóch Wertepach, na wczasach jeździłem wypożyczonym Samurajem, a z kolegą udało nam się po klamki zakopać Vitarę na poligonie w Drawsku. Jednak to dopiero własny Land Rover rozpoczął prawdziwą przygodę. Przygodę, która wciągnęła mnie tak mocno, że każde wakacje staram się spędzać na terenowym wyjeździe, że nie wystarczały mi już samochody 4x4 i postanowiłem spróbować sił na motocyklu, a teraz naszło mnie jeszcze aby dzielić się pasją z innymi. Tak powstało Passion4travel.pl

Share This Post On