Rękawice Modeka – RP Advanced.

 

rekawice  2

Nie samym kombinezonem człowiek jeździ… generalnie te motocykle to mnóstwo gadgetów J więc tematów do pisania nie zabraknie jeszcze przez parę tygodni. Buty, kask, rękawiczki, sakwy… Oooo, Panie! Jest dobrze.

No właśnie. Jak już się wbiłem z zestaw Modeki to do kompletu dobrałem coś porządnego aby chronić dłonie – rękawice RP Advanced. I tu bez zbędnych ceregieli powiem od razu. Rewelacja. Rękawice to mieszanka skóry bydlęcej, skóry kankura i wszelkiej maści hiper nowoczesnych materiałów których nazwy powalają… jakiś ceramiczny Super Fabric, ochrona z Kevalru, wzmocnienia Schoeller Keprotec, itd… Nie bardzo chcę się uczyć tych wszystkich nazw. Za to bardzo chciałem mieć wygodne i bezpieczne rękawice. I te takie są.

 rekawice  6

Po pierwsze mają plastikowe (znaczy się kevlarowe, Koprotec, Super coś tam) ślizgi we wszystkich miejscach gdzie dłoń ma jakiś wystające kości lub miejsca które mogą zetknąć się z asfaltem w razie upadku…  na palcach, na kciuku, na nadgarstku, na wewnętrznej stronie dłoni, wszędzie! Do tego porządne zapięcia.

 rekawice  5

Po drugie rękawice są ciepłe ale jednocześnie przewiewne… nie wiem jak Oni to pogodzili ale zarówno latem (+28) jak i teraz, jesienią (+6) w RP-Advenced czuję się komfortowo. Oczywiście latem dłonie się trochę pocą ale nie jest w nich gorąco. Teraz, nawet chłodny wiatr nie wyziębia ręki. Super.

 rekawice  4

Ok, rękawice nie są wodoodporne ale też nie przesiąkają zbyt szybko. Dopiero dłuższa przejażdżka w deszczu powoduje, że woda dostaje się do wnętrza.

No i na koniec sam komfort noszenia. I tu także jest dobrze a nawet bardzo dobrze. Żaden szew nie uwiera, nie obciera. Wszystko idealnie pasuje.

Czy ten wpis to pianie z zachwytu? Trochę tak! Ale dlaczego mam nie być zachwycony jak coś pasuje mi idealnie.

rekawice  3

Marcin

Author: Marcin Gerc

Od blisko 20 lat trwa moja fascynacja podróżami poza utartymi szlakami. Do wypraw pcha mnie pragnienie znalezienie autentyczności i chęć ucieczki od rzeczywistości spreparowanej dla turystów. Wierzę, że podróże poszerzają horyzonty i pozwalają lepiej zrozumieć otaczający nas świat.

Share This Post On