Rajdy cross country w fotografiach Jacka Boneckiego

Jacek CC_-5

UWAGA! Tym razem wyjątkowo w ŚRODĘ, 27 kwietnia o godz 20:30 zapraszam na kolejny pokaz Passion4travel.pl w Kinie Praha. To będzie wieczór dla miłośników podróży, motor sportu i fotografii.

Jacek CC_

W wyjątkową podróż zabierze nas Jacek Bonecki – najsłynniejszy polski fotograf rajdowy, który dokumentował nie tylko wszystkie rajdy terenowe rangi Pucharu Świata, ale przede wszystkich kilkunastokrotnie uczestniczył w największym i najtrudniejszym na świecie rajdzie Dakar. Jego fotografie doczekały się wielu publikacji, także książkowych, a to dzięki temu, że potrafi w sposób mistrzowski utrwalać nie tylko rywalizację sportową, ale także niedoceniane i często niedostrzegane kulisy rajdowe, emocje jakie im towarzyszą, przepiękne krajobrazy spotykane na trasach rajdów, czy też wyjątkowych kibiców.

Jacek CC_-4

Jacek zaprezentuje fotografie, wykonane na przestrzeni ostatnich kilku lat podczas rajdu Dakar w Ameryce Południowej, a więc w Chile, Argentynie czy Peru oraz podczas takich wydarzeń jak Abudhabi Dessert Chalange, Rallye du Maroc, Rajd Qataru, Brazylii, Sardynii, Egiptu i innych egzotycznych krajów. Opowie o specyfice podróżowania z aparatem fotograficznym w wymienionych krajach, zwracając uwagę na to jak przygotować się do takiej wyprawy oraz jakie w tych miejscach czekają nas niespodzianki, nawet jeśli nie jesteśmy fanami motorsportu.

 

Gorąco zapraszam,

Marcin

Jacek CC_-3

Author: Marcin Gerc

Moja przygoda z off-roadem rozpoczęła się blisko 15 lat temu od zakupu Land Rovera Discovery. Wcześniej jako kibic byłem na jednym czy dwóch Wertepach, na wczasach jeździłem wypożyczonym Samurajem, a z kolegą udało nam się po klamki zakopać Vitarę na poligonie w Drawsku. Jednak to dopiero własny Land Rover rozpoczął prawdziwą przygodę. Przygodę, która wciągnęła mnie tak mocno, że każde wakacje staram się spędzać na terenowym wyjeździe, że nie wystarczały mi już samochody 4x4 i postanowiłem spróbować sił na motocyklu, a teraz naszło mnie jeszcze aby dzielić się pasją z innymi. Tak powstało Passion4travel.pl

Share This Post On