Rajdy cross country w fotografiach Jacka Boneckiego

Jacek CC_-5

UWAGA! Tym razem wyjątkowo w ŚRODĘ, 27 kwietnia o godz 20:30 zapraszam na kolejny pokaz Passion4travel.pl w Kinie Praha. To będzie wieczór dla miłośników podróży, motor sportu i fotografii.

Jacek CC_

W wyjątkową podróż zabierze nas Jacek Bonecki – najsłynniejszy polski fotograf rajdowy, który dokumentował nie tylko wszystkie rajdy terenowe rangi Pucharu Świata, ale przede wszystkich kilkunastokrotnie uczestniczył w największym i najtrudniejszym na świecie rajdzie Dakar. Jego fotografie doczekały się wielu publikacji, także książkowych, a to dzięki temu, że potrafi w sposób mistrzowski utrwalać nie tylko rywalizację sportową, ale także niedoceniane i często niedostrzegane kulisy rajdowe, emocje jakie im towarzyszą, przepiękne krajobrazy spotykane na trasach rajdów, czy też wyjątkowych kibiców.

Jacek CC_-4

Jacek zaprezentuje fotografie, wykonane na przestrzeni ostatnich kilku lat podczas rajdu Dakar w Ameryce Południowej, a więc w Chile, Argentynie czy Peru oraz podczas takich wydarzeń jak Abudhabi Dessert Chalange, Rallye du Maroc, Rajd Qataru, Brazylii, Sardynii, Egiptu i innych egzotycznych krajów. Opowie o specyfice podróżowania z aparatem fotograficznym w wymienionych krajach, zwracając uwagę na to jak przygotować się do takiej wyprawy oraz jakie w tych miejscach czekają nas niespodzianki, nawet jeśli nie jesteśmy fanami motorsportu.

 

Gorąco zapraszam,

Marcin

Jacek CC_-3