Podsumowanie spotkania – Kontrasty Afryki (Kajman)

Tacy prelegenci jak Kajman to czysta przyjemność dla uczestników. Spokojny, konkretny, dobrze przygotowany do spotkania. Fajnie. Przed przeszło dwie godziny odbyliśmy wspólnie z Nim dwie niezwykłe wyprawy. Pierwsza do dzikiej, zbiurokratyzowanej i nieprzewidywalnej Afryki zachodniej. Do miejsc gdzie turyści to rzadkość, gdzie na widok motocykli tubylcy krzyczą „rally” wspominając Paryż – Dakar. To była opowieść jak podróżować gdy kontrole wojskowe są co 50 km i gdy łapówki trzeba (lub nie) dawać co parę kroków. W zamian można jednak odbyć przygodę życia!

IMG_4477

W drugiej cześć pojechaliśmy do Afryki południowej, głównie do Namibi, nad wodospady Wiktorii, na Wybrzeże Szkieletów. Idealnie utrzymane szutrowe drogi, komfortowe loggie, parki z dzikimi zwierzętami.

 

Dwie godziny, dwie Afryki. To było wspaniałe spotkanie przedświąteczne.

Marcin

Author: Marcin Gerc

Moja przygoda z off-roadem rozpoczęła się blisko 15 lat temu od zakupu Land Rovera Discovery. Wcześniej jako kibic byłem na jednym czy dwóch Wertepach, na wczasach jeździłem wypożyczonym Samurajem, a z kolegą udało nam się po klamki zakopać Vitarę na poligonie w Drawsku. Jednak to dopiero własny Land Rover rozpoczął prawdziwą przygodę. Przygodę, która wciągnęła mnie tak mocno, że każde wakacje staram się spędzać na terenowym wyjeździe, że nie wystarczały mi już samochody 4x4 i postanowiłem spróbować sił na motocyklu, a teraz naszło mnie jeszcze aby dzielić się pasją z innymi. Tak powstało Passion4travel.pl

Share This Post On