Podsumowanie spotkania – Kontrasty Afryki (Kajman)

Tacy prelegenci jak Kajman to czysta przyjemność dla uczestników. Spokojny, konkretny, dobrze przygotowany do spotkania. Fajnie. Przed przeszło dwie godziny odbyliśmy wspólnie z Nim dwie niezwykłe wyprawy. Pierwsza do dzikiej, zbiurokratyzowanej i nieprzewidywalnej Afryki zachodniej. Do miejsc gdzie turyści to rzadkość, gdzie na widok motocykli tubylcy krzyczą „rally” wspominając Paryż – Dakar. To była opowieść jak podróżować gdy kontrole wojskowe są co 50 km i gdy łapówki trzeba (lub nie) dawać co parę kroków. W zamian można jednak odbyć przygodę życia!

IMG_4477

W drugiej cześć pojechaliśmy do Afryki południowej, głównie do Namibi, nad wodospady Wiktorii, na Wybrzeże Szkieletów. Idealnie utrzymane szutrowe drogi, komfortowe loggie, parki z dzikimi zwierzętami.

 

Dwie godziny, dwie Afryki. To było wspaniałe spotkanie przedświąteczne.

Marcin

Author: Marcin Gerc

Od blisko 20 lat trwa moja fascynacja podróżami poza utartymi szlakami. Do wypraw pcha mnie pragnienie znalezienie autentyczności i chęć ucieczki od rzeczywistości spreparowanej dla turystów. Wierzę, że podróże poszerzają horyzonty i pozwalają lepiej zrozumieć otaczający nas świat.

Share This Post On