Perskie oko Azji – Iran 2012

Zapraszam do podziwiania galeri zdjęć z Wyprawy do Iranu. Pełna prezenatacja podróży po tym wyjątkowym kraju na TLC Camp 2012.

Termin: 18 kwietnia – 07 maja

Cel wyprawy:

Jak zwykle poznawczy. Obok oczywistych walorów krajobrazowych Iranu spotykamy jego mieszkańców, obserwujemy sposób życia i zwyczaje, próbujemy lokalnej kuchni i krytykujemy „kulturę“ jazdy irańskich kierowców.

Trasa:

Start: przez Czechy, Słowację, Węgry, Serbię, Bułgarię i Turcję do przejącia granicznego w Bazargan

Trasa: Tabriz (Kandovan) – Ardabil (Morze Kaspisjkie) – Rasht – Ouazvin – Teheran (omijamy) – Semnan – Yazd – Esfahan – Izeh – Shush – Bandar-e-Busher (Zatoka Perska) – Shiraz – Persepolis(ostatni punkt programu)

Trasa powrotna: Turcja – Bułgaria – Rumunia – Słowacja – Polska

W sumie, razem z dojazdami, 14 900 km.

Uczestnicy: w wyprawie wzieły udział 4 samochody  – tym razem jednomyślnie Toyoty: Iwona i Mariusz (www.kilometr.com ) w roli przewodników, Karsten – w pojedynkę, Ewa, Mirek i Roman białą Toyotą HZJ 78 oraz my naszą piaskową Toyotą HZJ 78.

Szczegóły naszych zmagań z trasą i przyrodą http://www.zak4x4.pl/index.php/iran.

Zdjęcia Justyna Żak.

 

Author: Marcin Gerc

Moja przygoda z off-roadem rozpoczęła się blisko 15 lat temu od zakupu Land Rovera Discovery. Wcześniej jako kibic byłem na jednym czy dwóch Wertepach, na wczasach jeździłem wypożyczonym Samurajem, a z kolegą udało nam się po klamki zakopać Vitarę na poligonie w Drawsku. Jednak to dopiero własny Land Rover rozpoczął prawdziwą przygodę. Przygodę, która wciągnęła mnie tak mocno, że każde wakacje staram się spędzać na terenowym wyjeździe, że nie wystarczały mi już samochody 4x4 i postanowiłem spróbować sił na motocyklu, a teraz naszło mnie jeszcze aby dzielić się pasją z innymi. Tak powstało Passion4travel.pl

Share This Post On