Patagonia – Ruta 40 – 2011

Termin: sierpień 2011

Cel wyprawy:

Przemierzając zachodnią stroną Ameryki Południowej , od Boliwii, zahaczjąc o Chile i wzdłóż Argentyny dotrzeć Rutą 40 do Tierra del Fuego – Ziemi Ognistej, do Ushuaia.

Mamy na to 4 tygodnie.

Trasa:

Start: przelot Berlin –Madryt – Buenos Aires

Odprawa samochodów w Buenos Aires (dotarły tam statkiem kilka dni prze dnami, nadane w porcie w Gdańsku pod koniec czerwca), Wodospady Iguasu na granicy argentyńsko-brazylijskiej; przejazd przez prowincje Chaco, wzdłóż granicy z Paragwajem, potem Salta, wreszcie Boliwia – Tarija, potem najwieksze solnisko świata – Salar de Uyuni. Stamtąd kierunek Atacama w Chile, potem powrót do Argentyny i kierunek Ushuaia. Po drodze: Purmamarca, San Juan, Mendoza, San Rafael, Park Narodowy Talampaya, San Carlos de Bariloche, Cueva de los Manos Pintados, El Chalten (Fitz Roy), El Calafate, lodowiec Perito Moreno, Puerto Natales, Punta Arenas….

Meta: Tierra del Fuego, Ushuaia

Powyższe mejsca to jedynie punkty odniesienia na trasie. 11000 przejechanych km, w tym prawie 4000 legendarną Rutą 40, i nieodłączny, niekończący się stały element krajobrazu – Andy!

Uczestnicy: w wyprawie wzieły udział 4 samochody : Nissan Patrol 1 – Julietta i Robert, Nissan Patrol 2 – Gabrysia i Sławek, Toyota HZJ 76 – Edith i Andrzej oraz my naszą Toyotą HZJ 78.

Szczegóły naszych zmagań z trasą i przyrodą www.zak4x4.pl

Author: Marcin Gerc

Moja przygoda z off-roadem rozpoczęła się blisko 15 lat temu od zakupu Land Rovera Discovery. Wcześniej jako kibic byłem na jednym czy dwóch Wertepach, na wczasach jeździłem wypożyczonym Samurajem, a z kolegą udało nam się po klamki zakopać Vitarę na poligonie w Drawsku. Jednak to dopiero własny Land Rover rozpoczął prawdziwą przygodę. Przygodę, która wciągnęła mnie tak mocno, że każde wakacje staram się spędzać na terenowym wyjeździe, że nie wystarczały mi już samochody 4x4 i postanowiłem spróbować sił na motocyklu, a teraz naszło mnie jeszcze aby dzielić się pasją z innymi. Tak powstało Passion4travel.pl

Share This Post On