Opis namiotu dachowego Bactrian [video]

IMG_2410

Zapraszam do obejrzenia krótkiego filmu prezentującego polski namiot dachowy Bactrian. Film powstał podczas TLCCamp 2011 dzięki uprzejmości jego właściciela Andrzeja.


 

Dane katalogowe i poniższy opis pochodzą ze strony producenta, na ile zgadzają się z rzeczywistością najlepiej weryfikuje powyższy film.

Kolor: biały, szary (pod zamówienie w 200 kolorach RAL)
Materac o grubości 5cm (lub 8 cm)
Uchwyty transportowe
3-wejścia, możliwość wszycia szyb w każdym wejściu
wymiary 125X225X29 (po zamknięciu)

Namiot Dachowy jest sprzedawany z pełnym wyposażeniem. Znajduje się w nim: materac, system szynowego mocowania, dzięki któremu można przewozić na nim: kajak, koło zapasowe lub niewielkie skrzynie wyprawowe. Namioty produkowane są w dwóch podstawowych kolorach białym i platynowo szarym. Na indywidualne zamówienie w dowolnym kolorze RAL oraz 11-stu kolorach metalicznych.

IMG_2440

Kształt i Wzornictwo: Projekt namiotu „BACTRIAN” został tak opracowany, aby namiot po jego zamontowaniu na dachu samochodu, stwarzał jak najmniejszy opór powietrza podczas jazdy. System uszczelnień jaki został zastosowany w produkcji namiotu zapewnia zawsze jego suche wnętrze podczas jazdy w każdych warunkach atmosferycznych.

Wnętrze: Wnętrze namiotu zapewnia wygodne miejsce do odpoczynku dwóm osobom dorosłym . W najwyższym punkcie po otwarciu namiotu jest 130cm wolnej przestrzeni, co zapewnia pełną swobodę ruchową. Po lewej i prawej stronie wewnątrz namiotu znajdują sie kieszenie, w których można schować niewielki przedmioty jak np. latarkę, zapalniczkę, książkę. Po zamknięciu namiotu pozostaje wewnątrz duża powierzchnia bagażowa, dlatego, też bez żadnego problemu możemy w nim pozostawić kołdry, śpiwory, poduszki lub składany sprzęt turystyczny.

IMG_2430

Podłoga: Wielowarstwowa podłoga z systemem wentylacyjnym materaca zapewnia dodatkowo stabilność całej konstrukcji, obszary wejść do namiotu zostały tak wzmocnione, że podczas wchodzenia do środka panel podłogowy jest stabilny.

Montaż: Namiot „BACTRIAN“ może zostać zamontowany bez problemu na każdym rodzaju bagażnika dachowego. Instrukcja montażu dołączona jest do zestawu.

System i miejsce bagażowe: Otwieranie namiotu odbywa się samoczynnie po zwolnieniu zapięć . Zamontowane w nim sprężyny gazowe zabezpieczają go przed samoczynnym zamknięciem nawet podczas silnego wiatru. Profil panelu górnego oraz zamontowany na nim system szynowy pozwala na wykorzystywanie wnęki jako dodatkowego bagażnika, który może być obciążony maksymalnie do 30 kg.

IMG_2407

Materiał: Do produkcji wykorzystywane są tylko materiały pierwszej klasy: Zamki jak i śruby wykonane są ze stali szlachetnej. System szynowego mocowania jak i listwa uszczelniająca wykonane są z aluminium. Namiot zewnętrzny wykonany jest z wodoodpornego płótna-poliestrowego. Dodatkowo nie pochłania on wilgoci. Co zapewnia też krótki czas suszenia. Namiot wewnętrzny wykonany jest ze specjalnego oddychającego materiału również nie pochłaniającego wilgoci. Skraplaniu się wody zapobiega cyrkulacja powietrza pomiędzy namiotem wewnętrznym i zewnętrznym. Dzięki czemu wewnątrz namiotu nie powstaje nieprzyjemne zawilgocenie.

Foto: M.Gerc

avatar

Author: Marcin Gerc

Moja przygoda z off-roadem rozpoczęła się blisko 15 lat temu od zakupu Land Rovera Discovery. Wcześniej jako kibic byłem na jednym czy dwóch Wertepach, na wczasach jeździłem wypożyczonym Samurajem, a z kolegą udało nam się po klamki zakopać Vitarę na poligonie w Drawsku. Jednak to dopiero własny Land Rover rozpoczął prawdziwą przygodę. Przygodę, która wciągnęła mnie tak mocno, że każde wakacje staram się spędzać na terenowym wyjeździe, że nie wystarczały mi już samochody 4x4 i postanowiłem spróbować sił na motocyklu, a teraz naszło mnie jeszcze aby dzielić się pasją z innymi. Tak powstało Passion4travel.pl

Share This Post On

Komentarze

 1. avatar bishop pisze:

  bardzo podoba mi sie tan namiot
  czy moglbym sie dowiedziec gdzie mozna go nabyc?
  i w jakiej jest cenie?

  1. avatar Marcin Gerc pisze:

   Namiot dostępny jest na Allegro, w cenie ca 3700 zł. Nie znam osobiście producenta więc nie jestem wstanie nic powiedzieć o serwisie, dostępności, etc… ale namiot faktycznie jest fajny.

 2. avatar rusty pisze:

  Z całym szacunkiem dla waszych pozytywnych doświadczeń. Pomysł na namiot doskonały, choć trzeba przyznać, że raczej oparty na dobrych wzorcach. Wykonanie znacznie gorzej, serwis i obsługa na poziomie nie zasługującym na komentarz. Właśnie czekam na egzekucję komorniczą zwrotu pieniędzy za namiot. Miało być taniej niż np.Hannibal, a koszty potyczek z garażową firmą przerosły cenę namiotu. Plus ponad rok nerwów gratis. Ale nadal uważam, że tego typu namiot na dachu jest świetnym pomysłem.

  1. avatar Marcin Gerc pisze:

   Ani Ja (Marcin) ani Passion4Travel nie mamy nic wspólnego z produkcją ani producentem tego namiotu. Jest to jedna z dostępnych w Polsce konstrukcji i jako portal o ambicjach bycia rzetelnym źródłem informacji po prostu go pokazujemy.

   Komentarze takie jak Rust’iego także takiej informacji służą.

 3. avatar Waldemar Jankowiak pisze:

  Firma już oficjalnie nie sprzedaje namiotów. Sklep internetowy nie istnieje, właścicielka (i firma) nie posiada majątku mogącego być przedmiotem egzekucji komorniczej. Pozostałem jak się okazało w dość licznym gronie dłużników bez nadzieji na zwrot pieniędzy. I to by było na tyle w kwestii oszczędzania na zakupie Maggioliny.
  Pozdrawiam
  Waldemar Jankowiak