Opis namiotu dachowego Bactrian [video]

IMG_2410

Zapraszam do obejrzenia krótkiego filmu prezentującego polski namiot dachowy Bactrian. Film powstał podczas TLCCamp 2011 dzięki uprzejmości jego właściciela Andrzeja.


 

Dane katalogowe i poniższy opis pochodzą ze strony producenta, na ile zgadzają się z rzeczywistością najlepiej weryfikuje powyższy film.

Kolor: biały, szary (pod zamówienie w 200 kolorach RAL)
Materac o grubości 5cm (lub 8 cm)
Uchwyty transportowe
3-wejścia, możliwość wszycia szyb w każdym wejściu
wymiary 125X225X29 (po zamknięciu)

Namiot Dachowy jest sprzedawany z pełnym wyposażeniem. Znajduje się w nim: materac, system szynowego mocowania, dzięki któremu można przewozić na nim: kajak, koło zapasowe lub niewielkie skrzynie wyprawowe. Namioty produkowane są w dwóch podstawowych kolorach białym i platynowo szarym. Na indywidualne zamówienie w dowolnym kolorze RAL oraz 11-stu kolorach metalicznych.

IMG_2440

Kształt i Wzornictwo: Projekt namiotu „BACTRIAN” został tak opracowany, aby namiot po jego zamontowaniu na dachu samochodu, stwarzał jak najmniejszy opór powietrza podczas jazdy. System uszczelnień jaki został zastosowany w produkcji namiotu zapewnia zawsze jego suche wnętrze podczas jazdy w każdych warunkach atmosferycznych.

Wnętrze: Wnętrze namiotu zapewnia wygodne miejsce do odpoczynku dwóm osobom dorosłym . W najwyższym punkcie po otwarciu namiotu jest 130cm wolnej przestrzeni, co zapewnia pełną swobodę ruchową. Po lewej i prawej stronie wewnątrz namiotu znajdują sie kieszenie, w których można schować niewielki przedmioty jak np. latarkę, zapalniczkę, książkę. Po zamknięciu namiotu pozostaje wewnątrz duża powierzchnia bagażowa, dlatego, też bez żadnego problemu możemy w nim pozostawić kołdry, śpiwory, poduszki lub składany sprzęt turystyczny.

IMG_2430

Podłoga: Wielowarstwowa podłoga z systemem wentylacyjnym materaca zapewnia dodatkowo stabilność całej konstrukcji, obszary wejść do namiotu zostały tak wzmocnione, że podczas wchodzenia do środka panel podłogowy jest stabilny.

Montaż: Namiot „BACTRIAN“ może zostać zamontowany bez problemu na każdym rodzaju bagażnika dachowego. Instrukcja montażu dołączona jest do zestawu.

System i miejsce bagażowe: Otwieranie namiotu odbywa się samoczynnie po zwolnieniu zapięć . Zamontowane w nim sprężyny gazowe zabezpieczają go przed samoczynnym zamknięciem nawet podczas silnego wiatru. Profil panelu górnego oraz zamontowany na nim system szynowy pozwala na wykorzystywanie wnęki jako dodatkowego bagażnika, który może być obciążony maksymalnie do 30 kg.

IMG_2407

Materiał: Do produkcji wykorzystywane są tylko materiały pierwszej klasy: Zamki jak i śruby wykonane są ze stali szlachetnej. System szynowego mocowania jak i listwa uszczelniająca wykonane są z aluminium. Namiot zewnętrzny wykonany jest z wodoodpornego płótna-poliestrowego. Dodatkowo nie pochłania on wilgoci. Co zapewnia też krótki czas suszenia. Namiot wewnętrzny wykonany jest ze specjalnego oddychającego materiału również nie pochłaniającego wilgoci. Skraplaniu się wody zapobiega cyrkulacja powietrza pomiędzy namiotem wewnętrznym i zewnętrznym. Dzięki czemu wewnątrz namiotu nie powstaje nieprzyjemne zawilgocenie.

Foto: M.Gerc

Author: Marcin Gerc

Od blisko 20 lat trwa moja fascynacja podróżami poza utartymi szlakami. Do wypraw pcha mnie pragnienie znalezienie autentyczności i chęć ucieczki od rzeczywistości spreparowanej dla turystów. Wierzę, że podróże poszerzają horyzonty i pozwalają lepiej zrozumieć otaczający nas świat.

Share This Post On