Niezapomniana wyprawa – Altaj 2013

Altaj 117

Pokaźna galeria zdjęć z blisko miesięcznego wyjazdu do Rosji jaki odbyłem w sierpniu 2013.

To nie był wyjazd gdzie pokonywaliśmy rzek metrowej głębokości, to nie był wyjazd gdzie ciągnąłem się wyciągarką przez kilometrowe bagna, to nie był wyjazd gdzie zdobywałem najwyższe szczyty.

Altaj 109

To był wyjazd który pozwolił mi zobaczyć współczesną Rosję oczami podróżnika (turysty?), podczas którego zobaczyłem zamiany jakie dokonały i dokonują się w Rosji na przestrzeni ostatnich 8-10 lat, które minęły od mojej poprzedniej podróży do Murmańska.  Oczywiście trochę błota, awarii i „kinetyka” także było… ale więcej było wspaniałego jedzeniu, Ruskiej bani oraz życzliwości ludzi.

Map Autaj

Tym razem, moja trasa wiodła z Warszawy przez Białoruś, kolejno Smoleńsk do Moskwy, dalej przez Kazań zwany czasem trzecią stolicą Rosji (po Moskwie i Petersburgu), przekraczając Ural do Czelabińska gdzie rok wcześniej spadł meteoryt (!), kolejno Jekaterynburg (czwarte pod względem ludności miasto Rosji), Omsk i Nowosybirsk – uznawany za nieoficjalną stolicę Syberii, aby ostatecznie dotrzeć do gór Ałtaju. Tam przez blisko dwa tygodnie zapuszczaliśmy się w różne mało uczęszczane ścieżki i dróżki dojeżdżając praktycznie do granicy z Mongolią. Łączenie trasa to blisko 12 tyś km.

Wspaniały, niezapomniany wyjazd w doskonałym towarzystwie.

Foto: Marcin Gerc

Author: Marcin Gerc

Od blisko 20 lat trwa moja fascynacja podróżami poza utartymi szlakami. Do wypraw pcha mnie pragnienie znalezienie autentyczności i chęć ucieczki od rzeczywistości spreparowanej dla turystów. Wierzę, że podróże poszerzają horyzonty i pozwalają lepiej zrozumieć otaczający nas świat.

Share This Post On