Motocyklem na Płw. Kolski w deszczu i samotnie na północ Rosji

P1180162

Tuż przed majówką, 27 kwietnia o godzinie 20:30 zapraszam jak zwykle do Kina Praha na przedostanie w tym sezonie spotkanie Passion4travel.pl. Tym razem Waszym gościem będę ja – Marcin Gerc.

P1180133
Miło mi będzie podzielić się z Wami wspomnieniami z kolejnej rosyjskiej podróży, tym razem opowiem o wyprawie motocyklowej na Półwysep Kolski. Moim celem było połącznie przygody związanej z dotarciem do miejsc oddalonych od turystycznych destynacji, ale jednocześnie odwiedzanie takich które, które zasługuję na szczególną uwagę. Trasa wiodła z Polski, przez kraje bałtyckie do północnej stolicy Rosji St. Petersburga. Następnie wokół jeziora Ładoga, do Petrozawodzka skąd wodolotem na wyspę Kiżi. Tam można zobaczyć największą, całkowicie drewniany budynek na świecie – cerkiew Przemienienia Pańskiego. Dalej, ponownie motocyklem na wybrzeże Morza Białe, do zapomnianej przez ludzi i rosyjską władzę wioski Koleżma. Tam udało mi się spotkać majstrów budujących tradycyjne drewniane łodzie tzw. Karbasy. W parę dni później trafiłem na zananę m.in. ze stalinowskich łagrów Wyspy Sołowieckie aby a potem Półwysep Kolski z obowiązkowym Murmańskiem, a także maleńką mieściną na końcu świata Teriberka. Powrót przez Finlandie na północy, której faktycznie po drogach biegają renifery!

Zapraszam gorąco,
Marcin

Author: Marcin Gerc

Od blisko 20 lat trwa moja fascynacja podróżami poza utartymi szlakami. Do wypraw pcha mnie pragnienie znalezienie autentyczności i chęć ucieczki od rzeczywistości spreparowanej dla turystów. Wierzę, że podróże poszerzają horyzonty i pozwalają lepiej zrozumieć otaczający nas świat.

Share This Post On