Motocyklem na Płw. Kolski w deszczu i samotnie na północ Rosji

P1180162

Tuż przed majówką, 27 kwietnia o godzinie 20:30 zapraszam jak zwykle do Kina Praha na przedostanie w tym sezonie spotkanie Passion4travel.pl. Tym razem Waszym gościem będę ja – Marcin Gerc.

P1180133
Miło mi będzie podzielić się z Wami wspomnieniami z kolejnej rosyjskiej podróży, tym razem opowiem o wyprawie motocyklowej na Półwysep Kolski. Moim celem było połącznie przygody związanej z dotarciem do miejsc oddalonych od turystycznych destynacji, ale jednocześnie odwiedzanie takich które, które zasługuję na szczególną uwagę. Trasa wiodła z Polski, przez kraje bałtyckie do północnej stolicy Rosji St. Petersburga. Następnie wokół jeziora Ładoga, do Petrozawodzka skąd wodolotem na wyspę Kiżi. Tam można zobaczyć największą, całkowicie drewniany budynek na świecie – cerkiew Przemienienia Pańskiego. Dalej, ponownie motocyklem na wybrzeże Morza Białe, do zapomnianej przez ludzi i rosyjską władzę wioski Koleżma. Tam udało mi się spotkać majstrów budujących tradycyjne drewniane łodzie tzw. Karbasy. W parę dni później trafiłem na zananę m.in. ze stalinowskich łagrów Wyspy Sołowieckie aby a potem Półwysep Kolski z obowiązkowym Murmańskiem, a także maleńką mieściną na końcu świata Teriberka. Powrót przez Finlandie na północy, której faktycznie po drogach biegają renifery!

Zapraszam gorąco,
Marcin

Author: Marcin Gerc

Moja przygoda z off-roadem rozpoczęła się blisko 15 lat temu od zakupu Land Rovera Discovery. Wcześniej jako kibic byłem na jednym czy dwóch Wertepach, na wczasach jeździłem wypożyczonym Samurajem, a z kolegą udało nam się po klamki zakopać Vitarę na poligonie w Drawsku. Jednak to dopiero własny Land Rover rozpoczął prawdziwą przygodę. Przygodę, która wciągnęła mnie tak mocno, że każde wakacje staram się spędzać na terenowym wyjeździe, że nie wystarczały mi już samochody 4x4 i postanowiłem spróbować sił na motocyklu, a teraz naszło mnie jeszcze aby dzielić się pasją z innymi. Tak powstało Passion4travel.pl

Share This Post On