Kino Praha

Od Marca 2015, raz w miesiącu, spotykamy się w Kinie Praha, w Warszawie ul. JAGIELLOŃSKA 26.

04

Kino Praha, wybudowane w latach 1948 – 1949 według projektu Jana Bogusławskiego oraz Józefa Jerzego Łowińskiego, było pierwszym w Warszawie powojennym kinem.

warszawa_praha_1_jpg

W roku 2005 gmach kina został zburzony i na jego miejscu, w 2007 roku, powstał sześciokondygnacyjny budynek z częścią biurową i trójsalowym multipleksem na 555 widzów. Na fasadzie budynku znajduje się dwanaście charakterystycznych płaskorzeźb znanych polskich aktorów. Wnętrze budynku przyozdabiają czarno-białe zdjęcia aktorów oraz trzy zachowane płaskorzeźby z dawnego budynku.

03

Kino położone jest w centrum starej Pragi przy ul. Jagiellońskiej 26. Doskonały dojazd oraz połączenie z Centrum, duża liczba miejsc parkingowych w bezpośrednim otoczeniu kina oraz zbudowana właśnie stacja metra Wileńska to tylko niektóre z zalet z lokalizacji.

mapakinopraha

Na wyposażenie kina składają się projektory cyfrowe NEC, Barco, tradycyjne projektory 35 mm oraz rzutniki multimedialne. Kino obsługuje system dźwiękowy Dolby Digital Surround EX for Cinema Professionals.

01

Kino przystosowane jest dla osób niepełnosprawnych oraz umożliwia dostęp do bezpłatnego internetu WIFI.