II Spotkanie Uczestników i Fanów Rajdu Camel Trophy.

final

W weekend 13-14 września 2014 odbyło się II Spotkanie Uczestników i Fanów Rajdu Camel Trophy.

Tym razem uczestniczące w spotkaniu załogi samochodowe oraz byli polscy zawodnicy rajdu Camel Trophy spotkali się w terenie. Bazą rajdu była Stadnina Gajewniki pod Łodzią. Organizatorzy przygotowali próby terenowe w tzw. strefie Task Zone, na których sędziami byli nasi Camelowcy. Nazwy prób przypominały kolejne edycje rajdu, w których startowały polskie załogi. Oprócz typowych prób przeprawowych i szybkościowych, kilka z nich było zorganizowanych wzorem Tasków z CT.

PAL_0752

Był Trial który trzeba było przejechać zespołowo, była Próba Przejazdu w której liczyło się dotarcie do mety niezależnie od ilości aut, które pomagały sobie nawzajem. Była też próba kajakowa, w której trzeba było pokonać zarośnięty odcinek bardzo wąskiej rzeczki – pokonać tzn. przepłynąć lub przenieść kajak J. Jednak największą niespodzianką spotkania była wspólna budowa mostu z bali pod okiem zawodników z Camel Trophy. Oczywiście każda z załóg musiała most przejechać, co dla większości uczestników było bardzo emocjonujące. W założeniu impreza oprócz elementów rywalizacji miała na celu przybliżenie uczestnikom technik pokonywania przeszkód terenowych. Szkoleniu służyła także próba z metalowymi trapami, która choć wyglądała na prostą, przysporzyła wielu załogom dużych problemów. Organizatorzy mają nadzieję, że umiejętności nabyte podczas II Spotkania zaprocentują i wpłyną na bezpieczeństwo poruszania się terenie.

Na zakończenie imprezy wręczono atrakcyjne nagrody, każdy otrzymał pamiątkową tabliczkę CT. Camelowcy przybliżyli historię rajdu i udziału w nim polskich załóg. Znalazł się też czas na obejrzenie krótkiego filmu z eliminacji i samego rajdu.

Więcej informacji na: Facebook Camel Trophy Polska

Text i zdjęcia: Wojtek Palczewski – Camel Trophy ’92 Guyana

Author: Marcin Gerc

Od blisko 20 lat trwa moja fascynacja podróżami poza utartymi szlakami. Do wypraw pcha mnie pragnienie znalezienie autentyczności i chęć ucieczki od rzeczywistości spreparowanej dla turystów. Wierzę, że podróże poszerzają horyzonty i pozwalają lepiej zrozumieć otaczający nas świat.

Share This Post On