BMW GS – video historia

BMW R80 G/S to bodajże protoplasta całej kategorii motocykli, które teraz określamy mianem turystycznego-enduro. Po raz pierwszy zadebiutował w rajdzie Paryż-Dakar w roku 1980 i natychmiast stał się ulubionym sprzętem podróżników (choć oczywiście nie jedynym).

Któż w latach ‘80 przypuszczał by, że ten prosty motocykl na przestrzeni trzech dekad stanie się technicznym gadżetem z ABS’em, elektroniczne ustawienie zawieszeniem i kontrolą trakcji. Oto trzy krótkie filmiki pokazujące historie BMW GS.

Author: Marcin Gerc

Moja przygoda z off-roadem rozpoczęła się blisko 15 lat temu od zakupu Land Rovera Discovery. Wcześniej jako kibic byłem na jednym czy dwóch Wertepach, na wczasach jeździłem wypożyczonym Samurajem, a z kolegą udało nam się po klamki zakopać Vitarę na poligonie w Drawsku. Jednak to dopiero własny Land Rover rozpoczął prawdziwą przygodę. Przygodę, która wciągnęła mnie tak mocno, że każde wakacje staram się spędzać na terenowym wyjeździe, że nie wystarczały mi już samochody 4x4 i postanowiłem spróbować sił na motocyklu, a teraz naszło mnie jeszcze aby dzielić się pasją z innymi. Tak powstało Passion4travel.pl

Share This Post On