AUTORZY

 

 • avatar

  Asia Juraszek - Martin Urbański

  Martin Urbański - przemierzył indywidualnie ponad 60 krajów na 6 kontynentach - z plecakiem, samochodami, motorami, żaglówką. 25 lat swojego życia spędził poza granicami Polski: w Niemczech, na Węgrzech, w USA, Malaysii, Chinach ... Od kilku lat właściciel "Happy Landy" Defendera 110 przygotowanego na dalekie wyprawy, szczęśliwie dzieli pasję, życie i auto z Asią i psami Tygris i Lasse. Asia Juraszek Góralka Niskopienna.Z zamiłowania tancerka, zafascynowana ludzkim umysłem i przekraczaniem własnych granic. Zapatrzona w kulturę i filozofię Dalekiego Wschodu. Mieszkała w Chinach- miała możliwość i szczęście zwiedzić na własną rękę Chiny,Tybet, Laos, Kambodżę, Tajlandie. W planach wyprawa przez pustynie chińskie i "złomem przez Afrykę". Współtworzy team "Happy Landy".

  Zobacz wpisy autora

 • avatar

  Asia Pospieszyńska-Burzyńska

  Od 2014 roku współwłaścicielka Land Rovera Discovery I, zafascynowana offroadem i możliwościami jakie niesie żądnym nieustannego odkrywania. Od wielu lat podróżniczka, od niedawna bloggerka - www.zapiskizdrogi.com. Nieustraszona w zapisywaniu emocji, przeżyć i tego-czego-nie-da-się-zapomnieć z coraz częstszych wojaży. Mama Zosi i Teosia, którzy wraz z niezastąpionym Piotrem - tatą fotografem - dzielnie towarzyszą jej w poznawaniu krajobrazów, kultury i ludzi innych nacji.

  Zobacz wpisy autora

 • avatar

  Bartek Suder

  Na co dzień w agencji reklamowej zajmuję się planowaniem strategicznym, po godzinach amatorsko ścigam się zabytkowym Fordem Capri. Marzy mi się wielki hangar pełen starych samochodów. Byłoby co remontować do końca życia i jeden dzień dłużej, to lubię! Na podróżniczym koncie mam już samochodowe ekspedycje na Zakaukazie, wschód Europy i do północnej Afryki. Dwa razy w roku wypasam stado terenówek na połoninach Ukrainy i Rumunii. Zachwyciłem się serbskimi owczymi serami i papryką z czosnkiem, dlatego następna terra incognita do zbadania to Bałkany. Nie umiem gotować. Zaparzę herbatę w każdych warunkach.

  Zobacz wpisy autora

 • avatar

  Irek Rek

  Ireneusz Rek ? z wykształcenia archeolog Barbaricum, zawodowo zajmujący się reklamą, z zamiłowania fotograf. Swoje marzenie o podróżach bierze z radości smakowania drogi, mijanych licznych krajów tak na wyciągniecie ręki, z bliska. A droga wciąga. Kiedy już zostawi się na niej pierwszy wybieżnikowany ślad może poprowadzić daleko, za każdym razem coraz dalej...

  Zobacz wpisy autora

 • avatar

  Jacek Jarosik

  Jacek Jarosik - pierwszy raz samotnie przepadł w górach na dwa dni w wieku jedenastu lat. Pieszo, kajakiem, od 25 lat samochodami, przemierza tereny Europy i Azji. Wiele profesji, których się imał (mechanik, urzędnik, strażnik leśny, pilot i przewodnik turystyczny - to tylko niektóre) pomogły rozumieć świat i rozbudzić szersze zainteresowania. Zafascynowany górami, bezkresnymi, bezludnymi przestrzeniami, kontaktem z przyrodą. Wspólnie z synem Jakubem skonstruowali na bazie żuka auto wyprawowe.

  Zobacz wpisy autora

 • avatar

  Justyna__Steve Coleman

  Jesteśmy polsko-amerykańską parą, którą połączyła pasja do podróży i nie tylko. W 2009 roku Steve, Teksańczyk z pochodzenia, rozpoczął swoją ponad 4-letnią przygodę z Europą. W tym czasie odwiedził 32 kraje, w tym Rosję i Mongolię. Większość z jego wypraw odbyła się na motorze BMW F650 Dakar, zakupionym w Anglii. W lutym 2012 zaręczyliśmy się w Warszawie i od tamtej pory jesteśmy praktycznie nierozłączni. Razem zwiedziliśmy na motorze Turcję (w 2012 i 2014), Rumunię (2014), Gruzję i Armenię (2014), a samochodem (malutkim Suzuki Samurai) Polskę, Rumunię i Bułgarię (2012,2013,2014). Udało nam się również dosyć dobrze poznać Arizonę, Utah, Nowy Meksyk i południowe Kolorado w Stanach Zjednoczonych. Przez ponad dwa miesiące, używając naszej Toyoty Pick-up jako środka transportu i spania. Generalnie ciężko nam usiedzieć w jednym miejscu. W przyszłości chcielibyśmy odwiedzić Alaskę i Amerykę Południową.

  Zobacz wpisy autora

 • avatar

  Kamil Jabłoński

  Na stałe zafiksowany na punkcie terenówek - toważyszą mu nieustannie i w pracy i w życiu prywatnym. Powoził małymi i dużymi pojazdami "off". W Europie i w Afryce. Chwiolowo bez własnego pojazdu, ale w garażu stały kiedyś Samuraje, Rocky i Dyskoteka. Pasją swoją dzieli się obecnie na łamach portali internetowych, kiedyś w papierowych wydaniach prasy branżowej.

  Zobacz wpisy autora

 • avatar

  Krzysztof Rzepka

  Krzysztof Rzepka - plastyk, fotoreporter, miłośnik przygód, awanturniczych powieści i dalekich romantycznych wypraw w nieznane... lat 45, mieszkaniec Tarnowo Podgórne k/Poznania, prywatnie poruszam się leciwym już Renault Megane :)

  Zobacz wpisy autora

 • avatar

  Kuba Jarosik

  Kuba Jarosik - od najmłodszych lat wychowywał się w samochodzie terenowym. Dziesiątki wypraw offroadowych, także turystyczno- offroadowych, zaowocowały bliskim kontaktem z mapami. Być może to spowodowało, że wybrał geodezję i kartografię jako kierunek studiów. Od najmłodszych lat na wyprawach był pilotem i mechanikiem. Pierwszą wyprawę na Syberię odbył w wieku 14 lat.

  Zobacz wpisy autora

 • avatar

  Lech Duliński

  Założyciel pierwszego w Warszawie niezależnego serwisu samochodów Land Rover pod nazwą Morgan Car System. Uczestnik rajdów Off-road w Polsce i zagranicą, wypraw na Syberię, do Afryki północnej i Ameryki południowej. Pasjonat zegarmistrzostwa, gotowania i boksu.

  Zobacz wpisy autora

 • avatar

  Marcin Gerc

  Moja przygoda z off-roadem rozpoczęła się blisko 15 lat temu od zakupu Land Rovera Discovery. Wcześniej jako kibic byłem na jednym czy dwóch Wertepach, na wczasach jeździłem wypożyczonym Samurajem, a z kolegą udało nam się po klamki zakopać Vitarę na poligonie w Drawsku. Jednak to dopiero własny Land Rover rozpoczął prawdziwą przygodę. Przygodę, która wciągnęła mnie tak mocno, że każde wakacje staram się spędzać na terenowym wyjeździe, że nie wystarczały mi już samochody 4x4 i postanowiłem spróbować sił na motocyklu, a teraz naszło mnie jeszcze aby dzielić się pasją z innymi. Tak powstało Passion4travel.pl

  Zobacz wpisy autora

 • avatar

  Marta Skutnik

  Absolwentka romanistyki na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie (dawna WSP) i dziennikarstwa na UW. Na co dzień stylizuje "pokarmy" do sesji zdjęciowych i na planach filmów reklamowych. Pasjonatka podróży, szczególnie tych podwodnych (AOWD w Padi) i nieustraszona przemytniczka bezpańskiego psa znalezionego w rowie - Dżordżunia z Gruzji.

  Zobacz wpisy autora

 • avatar

  Michał Jędrak

  Nie jestem typowym podróżnikiem ani typowym off-roadowcem. Dalekie podróże czekają aż synowie podrosną a samochody terenowe lubię, gdyż są po prostu bardzo przydatne. Z wykształcenia jestem anglistą, ale moją jedyną pracą jest fotografia (www.jedrak.com). Z konieczności przewożenia sporej ilości sprzętu w ramach pracy, zdecydowałem się dawno na samochód terenowy i tak już mi zostało. Jestem w pewnym sensie 'Zośkiem samośkiem', gdyż wszystko naprawiam i modyfikuję sam. Gdy czegoś nie wiem, to czytam, uczę się i biorę się do roboty. Czasami wychodzi mi to lepiej lub gorzej, ale świadomość uniezależnienia od mechaników, hydraulików, elektryków, spawaczy czy ogrodników daje mi dużo wewnętrznego spokoju i pewności siebie. Tak, noszę przy sobie szwajcarski scyzoryk (ten najgrubszy model) i w dzieciństwie oglądałem MacGyvera.

  Zobacz wpisy autora

 • avatar

  Michał Synowiec

  Podróżnik i organizator. Od 20 lat wędruje w różny sposób po świecie. Animator off-roadu, pilot samolotowy, paralotniowy i skoczek spadochronowy. Kiedyś wspinacz i płetwonurek, cały czas przewodnik górski. Projektant, wykonawca i uczestnik wielu dużych przedsięwzięć logistycznych w Kraju i za granicą. Animator i twórca rozmaitych przedsięwzięć pomocowych dla Polaków i Polonii na Wschodzie. Z zamiłowania i wyksztalcenia etnograf oraz menadżer. Posiada Land Rovera Discovery i Gaza 69M.

  Zobacz wpisy autora

 • avatar

  Natasza Styczyńska

  Natasza Styczyńska - nieustannie w drodze pomiędzy Karpatami a Bałkanami. Fascynują ją wysokie góry, pogranicza na styku kultur, a także lokalna kuchnia. Od 2007 roku współtworzy projekt Balkan4x4 specjalizujący się w kulturowej turystyce off roadowej na Bałkanach, równocześnie pracując w Instytucie Europeistyki UJ.

  Zobacz wpisy autora

 • avatar

  Piotr Menducki

  Piotr Menducki - od 1999 roku podróżuje po świecie na różne sposoby. Ma na koncie treking po Uralu Subpolarnym, Ałtaju i Spitsbergenie. Fotografował las atlantycki w Brazylii i lodowce Argentyny. Za skamieniałościami wylądował w okolicach Bejrutu i odbył ponad 20 wypraw do Maroka. Od niedawna szczęśliwy posiadacz służbowego! Defendera 110, co pozwoliło mu na dotarcie do Kraju Dogonów. Wspominki i fotografie z podróży na blog.kamyk.pl.

  Zobacz wpisy autora

 • avatar

  Rafał Żurkowski

  Z wykształcenia geograf i niedoszły arabista, z zawodu lektor i właściciel szkół językowych www.rightnow.pl, z zamiłowania podróżnik. Ku utrapieniu najbliższych od prawie 30 lat uzależniony od przemierzania krajów wszelakich, najchętniej miejsc rzadko odwiedzanych. Podróżuje lokalnym transportem lub własną albo wynajętą terenówką. Fotopamiętnik:www.rightnow.pl/trips.htm

  Zobacz wpisy autora

 • avatar

  Tomasz Fularski

  (1957) Większość życia zawodowego spędził w wielkiej medialnej firmie. Po ponad 25 latach zrezygnował z dotychczasowej pracy zawodowej i poświęcił się wyłącznie fotografii. Od 2007 roku studiuje na Wydziale Filmu i Fotografii w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi. W Międzynarodowego Forum Fotografii "Kwadrat" we Wrocławiu oraz w WSSiP w Łodzi uczy Cyfrowej Techniki Zdjęciowej i Fotografii Reklamowej.

  Zobacz wpisy autora

 • avatar

  Wojtek Gapiński

  Wojciech "GaPa" Gapiński ? były harcerz, turysta i fotograf. Zamiłowanie do gór, spływów kajakowych czy wypadów rowerowych z czasem przerodziło się w sposób na życie. Przez ponad 7 lat prowadziłem sklep turystyczny, gdzie dzieliłem się swoją wiedzą z klientami. Teraz rozwijam nową pasję, która towarzyszy mi od paru lat. Są to samochody terenowe i turystyka off-roadowa. Pierwsze kilometry przemierzałem Suzuki vitarą, obecnie jestem wiernym użytkownikiem legendy Camel Trophy.

  Zobacz wpisy autora

wynajem autokarów warszawa