Afganistan 2010 [Video]

16. Auta wyprawy na koncu drogi

W lipcu 2010 roku grupa młodych polskich alpinistów postanowiła powrócić na tereny, które przed 30 laty były częstym celem wypraw z całego świata a z Polski szczególnie. Niestety kolejne dziesięciolecia, wojny i konflikty zamknęły to miejsce dla wszelkich obcokrajowców. Mowa o Afganistanie.

Tak, tak moi drodzy. Ludzie podróżują w różne miejsca. Ta wyprawa jest dla Nas szczególnie ciekawa ponieważ cały sprzęt został dostarczony z Polski do Afganistanu przez dwa samochody terenowe (Toyota J60 oraz Nissan Terrano). Już sam podróż w tak odległe rejony mogła by być tematem niejednego artykułu i wywiadu… a to był jedynie początek.

Zapraszam do obejrzenia krótkiego wywiadu jaki przeprowadziłem z Bartkiem Tofel’em pomysłodawcą, organizatorem i kierownikiem ekspedycji.

Wywiad z Bartkiem Tofel’em organizatorem i kierownikiem wyprawy Afganistan 2011 której celem była wspinaczka w Korytarzu Wachańskim. Grupa alpinistów dotrała na miejsce (Afganiastan) w dość nietypowy sposób… samochodami terenowymi.

Wszystkich spragnionych większej dawki informacji odysłam na www.afganistan2010.pl oraz www.tofel.eu oraz obejrzenia galerii z tej niezywkłej wyprawy.

Zdjęcia: Uczestnicy wyprawy. Text: Marcin Gerc

Author: Marcin Gerc

Moja przygoda z off-roadem rozpoczęła się blisko 15 lat temu od zakupu Land Rovera Discovery. Wcześniej jako kibic byłem na jednym czy dwóch Wertepach, na wczasach jeździłem wypożyczonym Samurajem, a z kolegą udało nam się po klamki zakopać Vitarę na poligonie w Drawsku. Jednak to dopiero własny Land Rover rozpoczął prawdziwą przygodę. Przygodę, która wciągnęła mnie tak mocno, że każde wakacje staram się spędzać na terenowym wyjeździe, że nie wystarczały mi już samochody 4x4 i postanowiłem spróbować sił na motocyklu, a teraz naszło mnie jeszcze aby dzielić się pasją z innymi. Tak powstało Passion4travel.pl

Share This Post On