Afganistan 2010 [Video]

16. Auta wyprawy na koncu drogi

W lipcu 2010 roku grupa młodych polskich alpinistów postanowiła powrócić na tereny, które przed 30 laty były częstym celem wypraw z całego świata a z Polski szczególnie. Niestety kolejne dziesięciolecia, wojny i konflikty zamknęły to miejsce dla wszelkich obcokrajowców. Mowa o Afganistanie.

Tak, tak moi drodzy. Ludzie podróżują w różne miejsca. Ta wyprawa jest dla Nas szczególnie ciekawa ponieważ cały sprzęt został dostarczony z Polski do Afganistanu przez dwa samochody terenowe (Toyota J60 oraz Nissan Terrano). Już sam podróż w tak odległe rejony mogła by być tematem niejednego artykułu i wywiadu… a to był jedynie początek.

Zapraszam do obejrzenia krótkiego wywiadu jaki przeprowadziłem z Bartkiem Tofel’em pomysłodawcą, organizatorem i kierownikiem ekspedycji.

Wywiad z Bartkiem Tofel’em organizatorem i kierownikiem wyprawy Afganistan 2011 której celem była wspinaczka w Korytarzu Wachańskim. Grupa alpinistów dotrała na miejsce (Afganiastan) w dość nietypowy sposób… samochodami terenowymi.

Wszystkich spragnionych większej dawki informacji odysłam na www.afganistan2010.pl oraz www.tofel.eu oraz obejrzenia galerii z tej niezywkłej wyprawy.

Zdjęcia: Uczestnicy wyprawy. Text: Marcin Gerc

Author: Marcin Gerc

Od blisko 20 lat trwa moja fascynacja podróżami poza utartymi szlakami. Do wypraw pcha mnie pragnienie znalezienie autentyczności i chęć ucieczki od rzeczywistości spreparowanej dla turystów. Wierzę, że podróże poszerzają horyzonty i pozwalają lepiej zrozumieć otaczający nas świat.

Share This Post On