PoDrodze Afryka – Maluchem przez Afrykę !

_IGP6345

Kolejne spotkanie Passion4travel już przygotowane. 17-stego marca, o 20:30 naszym gościem będzie Arkady Fidler, który opowie niezwykłej wyprawie „Maluchem” przez Afrykę! Gdy Arkady wyruszał na swoja wyprawę miałem przyjemność rozmawiać z Nim gdy wyruszał z Polski, teraz wyszczy poznamy szczegóły całej wyprawy. Zapraszam do Kina Praha w Warszawie.

We wrześniu 2014 roku zielony Polski Fiat 126p wyruszył z portu Damietta w Egipcie na podbój Afryki. Podróż trwała 3,5 miesięcy, podczas których to dzielna maszyna, zwana „Zieloną Bestią” wraz z jego kierowcą Arkadym Pawłem Fiedlerem odwiedziła 11 krajów i pokonała 16194 kilometry. Przygoda zaczęła się już w porcie, gdzie samochód dotarł 1 września i został zatrzymany przez egipską biurokrację. Po ponad dwóch tygodniach nierównej walki i opłaceniu wielu bakszyszy zdołał wyruszyć w trasę. Później między innymi pokonał sudańską Saharę i temperatury sięgające 50 stopni, wspiął się na ponad 3500 m.n.p.m i odwiedził „jeszcze dziką” dolinę Omo w Etiopii, walczył ze słyną afrykańską tarką w Kenii. Pokonał błotniste drogi w Ugandzie, zniósł pył, kurz i nie dał się muchom Tse Tse w Tanzanii aby w końcu 12 grudnia 2014 roku dotrzeć do Przylądka Dobrej Nadziei w Republice Południowej Afryki.

PDA 273
Podczas podróży Mały Fiat i jego kierowca zostali z wielką radością i uśmiechem na twarzach przyjęci wśród lokalnych społeczności Afrykańskich. Ludzie zastanawiali się czy ten egzotyczny pojazd jest prawdziwym samochodem, wielu uważało Malucha za nową generację indyjskiego TukTuka a inni z kolei, nie dowierzali że można jeździć po Afryce czymś tak małym i kruchym. A Maluch zawstydzając nie jeden wspaniały samochód terenowy równo parł do przodu.

Arkady Paweł Fiedler wnuk pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera – pasjonat podróży samochodowych, producent filmów podróżniczych, fotograf. Pomysłodawca i organizator projektu filmowo-podróżniczego – PoDrodze. Organizator wypraw samochodowych do Namibii, Botswany i Zambii. Po 11 latach rzucił karierę korporacyjną aby oddać się pasji odkrywania świata i kultywowania tradycji podróżniczych Fiedlerów.

Author: Marcin Gerc

Moja przygoda z off-roadem rozpoczęła się blisko 15 lat temu od zakupu Land Rovera Discovery. Wcześniej jako kibic byłem na jednym czy dwóch Wertepach, na wczasach jeździłem wypożyczonym Samurajem, a z kolegą udało nam się po klamki zakopać Vitarę na poligonie w Drawsku. Jednak to dopiero własny Land Rover rozpoczął prawdziwą przygodę. Przygodę, która wciągnęła mnie tak mocno, że każde wakacje staram się spędzać na terenowym wyjeździe, że nie wystarczały mi już samochody 4x4 i postanowiłem spróbować sił na motocyklu, a teraz naszło mnie jeszcze aby dzielić się pasją z innymi. Tak powstało Passion4travel.pl

Share This Post On