120 tys km wyprawy Land Roverem Defender przez obie Ameryki

Gorąco zapraszam na kolejne spotkanie cyklu Passion4travel.pl w Kinie Praha, w czwartek 15 lutego 2018, widzimy się jak zwykle o godzinie 20:30.

Am_Poludniowa (27 of 28)

Wraz z Krzysztofem Serowcem, doskonałym fotografem i podróżnikiem, ruszymy Land Roverem Defenderem w jego półtoraroczną, samotną wyprawę przez obie ameryki. 120 tysięcy kilometrów trasy, która nie wiodła prostą nitką szos, lecz prowadziła przez zapomniana ścieżki najwspanialszych krain obu kontynentów.

Am_Poludniowa (6 of 28)

Ze względu na czas podróży, długość trasy, lecz przede wszystkim ogrom i doskonałą jakość przywiezionego materiału planujemy, że relacja z tej wyprawy zostanie pokazana w dwóch częściach.

Pierwsza, w czwartek 15.02 dotyczyć będzie przygotowania do wyprawy, budowy auta oraz drobnych 80 tyś kilometrów trasy przez Amerykę Południową – Argentynę, Chile, Urugwaj, Brazylie, Boliwię, Peru, Ekwador i Peru.

Am_Poludniowa (28 of 28)

W trakcie tej części wyprway Krzysztof taraił m.in. w środek wojny karteli narkotykowych i mierzył się z awariami swego kochanego land rovera.

W drugiej części, której termin jeszcze ustalamy, poznamy przygody Krzysztofa w Ameryce Środkowej – Panama, Kostaryka, Nikaragua, Honduras, Salwador oraz przeniesiemy się wspólnie do Meksyku, Stanów Zjednoczonych i Kanady aby dojechać aż do Alaski! Ta cześć także liczyła „mizerne” 60 tyś kilometrów oraz prowadziła w niezwykłe miejsca do których najlepiej dotrzeć autem 4×4.

Am_Poludniowa (5 of 28)
Krzysztof Serowiec, swoje pierwsze podróże po świecie rozpoczynał z plecakiem przemierzając Azję i Afrykę w 2009 roku w Ugandzie spotkał parę Szwajcarów, którzy właśnie kończyli swoją roczną podróż terenówką wokół Afryki. Wtedy pojął, że własne 4×4 to idealny sposób aby odwiedzać miejsca, gdzie zwykły turysta nie ma dostępu. Zakup Defendera i jego samodzielna przebudowa były już tylko logiczną konsekwencją.

Nasze spotkania z Krzyśkiem będą także zabawną okazją do wysłuchania jak silna więź łączy ludzi z Land Roverowej rodziny którzy, bezinteresownie pomagali mi w trudnych sytuacjach.

Gorąco zapraszam,

Marcin

Author: Marcin Gerc

Od blisko 20 lat trwa moja fascynacja podróżami poza utartymi szlakami. Do wypraw pcha mnie pragnienie znalezienie autentyczności i chęć ucieczki od rzeczywistości spreparowanej dla turystów. Wierzę, że podróże poszerzają horyzonty i pozwalają lepiej zrozumieć otaczający nas świat.

Share This Post On